(*blog_title*)

(*blog_short_description*)

Peducate.ir

با هم بیاموزیم

جستجو
بایگانی
آمار
تعداد بازدیدکنندگان :
291796
نظرسنجی
چقدر از مطالب پورتال رضایت دارید؟

برگه‌ها

شش کلید برای کاهش وزن


محققان پس از چندین سال تحقیق و بررسی بر روی افرادی که با موفقیت توانسته اند وزن خود را کاهش دهند، شش راز بزرگ موفقیت این افراد را اعلام کردند. این بررسی بر روی افرادی انجام شد که توانسته اند حداقل 33 کیلو گرم از وزن را برای حداقل پنج سال حفظ کنند. بر اساس این تحقیق، شش راز موفقیت عبارت اند از:  

فعالیت جسمی مداوم داشته باشید: مردان و زنانی که با موفقیت توانسته اند وزن خود را کاهش دهند، گفته اند که هیچ گاه فعالیت جسمی و ورزشی را ترک نکرده اند. این فعالیت های جسمی انواع مختلفی از پیاده روی و دوچرخه سواری، وزنه برداری و فعالیت های موازی را شامل می‌شوند.


از خوردن وعده های غذایی پر کالری و پر چربی بپرهیزید: افرادی که با موفقیت توانسته اند خود را از چاقی برهانند، به طور متوسط در شبانه روز 1381 کالری مصرف کرده اند که فقط 24 درصد این وعده های غذایی، چربی بوده است. این افراد در هفته به طور متوسط 2/5 وعده غذایی مصرف و به طور متوسط کمتر از یکبار در هفته از غذاهای رستورانی که معمولا پر از روغن و چربی هستند استفاده می‌کرده اند.


صبحانه را از دست ندهید، بیش از سه چهارم افرادی که توانسته اند وزن خود را به مقدار قابل توجه کاهش دهند، گفته اند که هر روز صبحانه میل می‌کردند و فقط چهار درصد بوده اند که هیچ گاه صبحانه نخورده اند. یک صبحانه مناسب در دوره رژیم لاغری، میوه یا تغذیه های غله ای است. به گفته محققان خوردن صبحانه ساز و کار بدن را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که بدن در طول روز کالری بیشتری مصرف کند. همچنین باعث می‌شود که فرد چاق در طول روز از خوردن غذای اضافی خودداری کند.


هر روز خود را وزن کنید: چهار درصد افرادی که توانسته اند با موفقیت اضافه وزن خود را کاهش دهند هر روز خود را وزن می‌کرده اند. همچنین 31 درصد نیز یکبار در هفته وزن خود را می‌سنجیدند. به گفته محققان کنترل دایمی باعث افزایش انگیزه و امید شما به ادامه مبارزه خود با وزن اضافی بدنتان است.


الگوی تغذیه خود را تغییر ندهید: اکثر افراد موفق در امر کاهش وزن، تا پایان دوره رژیم لاغری فقط از یک شیوه الگوی تغذیه استفاده می‌کنند و هیچ گاه آن را تغییر نمی‌دهند. محققان دریافته اند افرادی که به الگوی تغذیه و رژیم خود پایبندترند، اراده محکمتری نیز در کاهش وزن دارند.


جلوی لغزش‌ها را بگیرید: هنگامی که در رژیم لاغری به سر می‌برید، به هر حال مواقعی پیش می‌آید که بر خلاف رژیم و الگوی تغذیه ای خود اقدام به خوردن غذاهای پر کالری و پر چربی می‌کنید. تا آنجا که می‌توانید جلوی این گونه مواقع را بگیرید، چرا که بر اساس بررسی های محققان فقط ده درصد این گونه افراد توانسته اند با موفقیت وزن خود را کاهش دهند.

نظرات (0)


نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد
ads